Swagger, oziroma dandanes poimenovan OpenAPI, je jezik za opisovanje vmesnikov (ang. Interface Description Language – IDL) in se uporablja za opisovanje RESTful API-jev, z uporabo JSON formata. Swagger se uporablja skupaj z nizom odprtokodnih programskih orodij za načrtovanje, izdelavo, dokumentiranje in uporabo RESTful spletnih storitev. Swagger vključuje avtomatizirano dokumentacijo, generiranje kode in generiranje testnih primerov.
HL7 FHIR (ang. Health Level Seven Fast Healthcare Interoperable Resources) je standard in specifikacija na področju zdravja, napisan v programskem jeziku Java. FHIR sodi v domeno digitalnih elektronskih kartotek (ang. Electronic Health Records – EHR), kjer se podatki ustvarjajo kot viri (ang. resources). FHIR omogoča ustvarjanje, urejanje, brisanje in izmenjavo definicij medicinskih virov za določene profile, kot so pacient (ang. Patient), opazovanje (ang.
Observation), vprašalnik (ang. Questionnaire) in več kot 140 drugih virov. Vsak vir je lahko predstavljen v XML, JSON, ND-JSON in RDF formatu.
Apache ActiveMQ Artemis je odprtokodni projekt za gradnjo zmogljivega asinhronega sistema za sporočanje v skupinah na osnovi mnogih protokolov. Uporaba asinhrone komunikacije omogoča enostavno povezovanje odjemalcev in posrednikov v danem okolju za prenos sporočil z majhnimi velikostmi.
MQTT je zelo lahek protokol za pošiljanje sporočil od odjemalca do strežnika, ki temelji na načelu objavi-naroči (ang. publish-subscribe) in podpira asinhrono komunikacijo kot opisuje MQTT specifikacija. MQTT je bil zasnovan posebej za zmanjšanje velikosti omrežnega prometa in odtisa kode, oziroma porabe resursov na napravah odjemalcev. Zaradi tega je MQTT idealen za s precej omejenimi viri majhnih naprav s senzorji in aktuatorji.
Apache Kafka je distribuirana platforma za pretakanje dogodkov (ang. event streaming), ki lahko dnevno obdeluje bilijone dogodkov. Prvotno zasnovana kot čakalna vrsta sporočil, Kafka temelji na dnevniku zapisov (ang. commit-log). V dnevniku zapisov se beležijo pretekli dogodki sistema, s čimer se nadzoruje delovanje sistema in s čimer se lažje odpravljajo napake, ki nastajajo znotraj sistema. Kafka se je, odkar jo je ustvaril LinkedIn in leta 2011, hitro spremenila iz sporočilne vrste v platformo za pretakanje dogodkov.